14 stycznia 2012 ~ 1 komentarz

Zakładamy profil firmowy w Google+

Brand Page Google+Kolejny artykuł z cyklu „Zakładamy…” poświęcę zakładaniu Brand Page czyli profilu firmowego w Google+. Poprzednio omówiłem proces zakładania poczty Gmail oraz profilu Google+. W dzisiejszych czasach, każda szanująca się firma powinna posiadać taki profil swojej firmy w Google+. Argumenty, świadczące o konieczności uwzględniania w strategii naszej firmy integracji z Google+, w świetny sposób przedstawił w dniu dzisiejszym Rand Fishkin w video-relacji pt. „Why Every Marketer Now Needs to Employ a Google+ Strategy”.

 

OSTATNIA AKTUALIZACJA TWORZENIA BRAND PAGE [18.04.2012] – Kliknij

 

Uwaga! Dostawcy tego typu usług ciągle udoskonalają swoje produkty należy zdawać sobie sprawę z tego, że to dziś jest aktualne jutro już może wyglądać całkiem inaczej, w związku z tym chciałbym podkreślić, że nie biorę odpowiedzialności, jeżeli ktoś z Was za jakiś czas będzie miał problem z poprawną rejestracją niżej opisywanych usług.

1. Tworzenie konta firmowego Google+

Mając wcześniej założony nasz profil w Google+, wchodzimy na jego tablicę główną. Tam, po prawej stronie (zaznaczony przeze mnie czerwoną strzałką) odnajdziemy link „Utwórz stronę Google+”. Klikamy weń.

Zakładanie profilu firmowego Google+

– zostajemy przekierowani na stronę gdzie wybieramy kategorię / kierunek działalności naszej firmy. Nie opisuję każdej osobno, „poklikajcie” sobie i sami wybierzcie odpowiednią dla Was kategorię.

Zakładanie profilu firmowego Google+

– później w zależności od wybranej kategorii poproszeni jesteśmy o uzupełnienie informacji o naszej firmie, wraz z dodaniem zdjęcia profilowego. Pamiętajmy, że im dodamy bardziej wyraziste i kolorowe zdjęcie, zwrócimy na siebie uwagę większej grupy potencjalnych Klientów.

– po wypełnieniu informacji zostajemy przekierowani na stronę główną naszego nowego profilu firmowego Google+. Przełączanie pomiędzy naszym kontem profilowym a kontem firmowym odbywa się według poniższego obrazka co zaznaczyłem czerwoną strzałką.

Zakładanie profilu firmowego Google+

2. Uzupełnianie danych

By wizytówka naszej firmy w Google+ przyciągnęła jak najwięcej internautów należy uzupełnić ją jak największą ilością ważnych informacji.W tym celu musimy udać się na nasze świeżo stworzone konto firmowe, klikając w jago nazwę (po lewej stronie nad czerwoną strzałką na powyższym obrazku).

– będąc już na stronie naszego konta firmowego Google+, klikamy w niebieski przycisk „Edytuj profil” znajdujący się na górze po prawej stronie. Gdy już znajdziemy się w panelu edycji naszego profilu, uzupełniamy go według dostępnych pól. Nie zapomnijmy również dodać ciekawych zdjęć oraz filmów video, jeśli takowe posiadamy. Z pewnością gruntowne uzupełnienie naszego konta firmowego sprawi, że będzie się prezentował okazale.

Mając dokładnie wypełnione konto firmowe naszej firmy na Google+ nie pozostaje nam nic innego jak publikowanie najnowszych informacji.

3. Integracja z nasza stroną internetową

– by w pełni wykorzystać potencjał konta firmowego Google+ należy zintegrować go z naszą stroną internetową. W tym celu, będąc na stronie głównej naszego profilu klikamy w link „Rozpocznij” (zaznaczony przeze mnie czerwoną strzałką).

Zakładanie profilu firmowego Google+

– najważniejszym elementem, którego nie możemy przegapić to podłączenie naszej witryny.
W tym celu przechodzimy poprzez link „Uzyskaj plakietkę” i stosujemy się do wszystkich zaleceń Google+ (zaznaczony przeze mnie czerwoną strzałką).

Zakładanie profilu firmowego Google+

4. Dodanie administratora do konta firmowego.

Wiemy, że nasze konto firmowe w Google+ zakładamy z poczty Gmail. Wiadome jest również, że chcąc zlecić innej osobie prowadzenie naszego konta firmowego, nie będziemy chcieli podzielić się z nim naszą pocztą Gmail, która jest wymagana do administracji kontem. W tym celu Google udostępniło nam możliwość dodawania większej liczby nowych administratorów. W tym celu należy zastosować się do poniższego obrazka.

Zakładanie profilu firmowego Google+

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

One Response to “Zakładamy profil firmowy w Google+”


Leave a Reply