27 lutego 2012 ~ 0 komentarzy

Zakładamy profil na Facebooku

FacebookCykl artykułów w których pomagam Wam zakładać konta w różnych serwisach rozpocząłem od założenia konta na Pinterest . Prócz Pinterest założyliśmy już konta pocztowe Gmail oraz profil na Google+, profil firmowy na Google+ oraz na Plusses. Dziś postaram się pomóc Wam przy zakładaniu konta na Facebooku. Zakładanie konta na Facebooku nie należy do trudnych, jednak z pewnością są wśród nas Ci dla których poruszanie się w sieci nie należy do prostych czynności. Stąd też moja pomoc. Zapraszam.

Pierwszym etap polega na podaniu swoich danych, niezbędnych do rejestracji. Po wypełnieniu pól według poniższego schematu przechodzimy dalej klikając zielony przycisk „Rejestracja”.

Zakładanie konta na Facebooku

Drugi etap składa się z trzech kroków. Jeżeli nie chcemy od razu łączyć się z naszymi znajomymi poprzez pocztę, podawać nazwę szkoły do której chodzimy lub chodziliśmy czy dodawać swojego zdjęcia profilowego, możemy pominąć te kroki (poniżej każdego kroku znajduje się link „pomiń”) i przejść dalej. Przy trzecim kroku, bez względu na to czy uzupełnialiśmy pola czy też nie możemy kliknąć niebieski przycisk „Zapisz i kontynuuj” lub link „Pomiń”.

Zakładanie konta na Facebooku

Po wykonaniu tych kroków mamy już (prawie) założone nasze konto. By dokończyć rejestrację musimy zweryfikować profil poprzez podaną przy zakładaniu pocztę. Na naszą skrzynkę trafiły dwie wiadomości z Facebooka. Jedna zatytułowana „Witaj na Facebooku!”, druga „Jeszcze tylko jeden krok i będzie można zacząć używać Facebooka”. Wchodzimy do tej drugiej wiadomości i klikamy w znajdujący się w niej zielony przycisk „Dokończ rejestrację”.

Zakładanie konta na Facebooku

W ten oto sposób mamy możemy już pochwalić się znajomym naszym świeżo założonym profilem na Facebooku.

Mając już założone konto na Facebooku, warto zadbać by nie było ono jałowe, nie posiadające żadnych informacji o nas oraz naszego zdjęcia. Przecież nie po to założyliśmy konto, żeby „nie żyło”. W tym celu klikamy na górze strony w nasze imię i nazwisko i uzupełniamy przedstawione nam pola.

Zakładanie konta na Facebooku

 

Życzę miłej zabawy!

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply