17 października 2012 ~ 0 komentarzy

Zgłaszanie nienaturalnych linków poprzez Narzędzia dla Webmasterów

Google Webmaster ToolsŚwietna informacja dnia. Google udostępniło zgłaszanie nienaturalnych linków poprzez panel Google Webmaster Tools. Niespełna miesiąc temu chcąc zgłosić nienaturalne linki poprosiłem o pomoc na Google+. Szef polskiego teamu Google do walki ze spamem, Kaspar Szymański, polecił mi wtedy, bym zgłosił linki poprzez formularz ponownego rozpatrzenia zgłoszenia. Niestety po zgłoszeniu otrzymałem informację, której nie do końca oczekiwałem, a mianowicie:

Sprawdziliśmy Twoją witrynę i nie stwierdziliśmy żadnej ręcznej interwencji zespołu ds. spamu na stronach, mogącej mieć wpływ na pozycję witryny w rankingu Google. Nie ma potrzeby przesyłania żądania ponownego rozpatrzenia zgłoszenia witryny, ponieważ wszelkie problemy z pozycją w rankingu, które mogły wystąpić, nie są związane z ręcznymi zmianami wprowadzonymi przez zespół ds. spamu na stronach.

Wynika z niej, że zespół Google nie do końca zrozumiał moje intencje. Dlatego też dodanie nowej funkcji do Narzędzi dla Webmasterów jeszcze bardziej mnie ucieszyło. Dobry krok ze strony Google!

 

Linki usunie tylko właściciel

Niestety, a może stety, funkcja usuwania nienaturalnych linków jest dostępna tylko dla właścicieli stron. Dla przykładu: Dodaliśmy domenę do Narzędzi dla Webmasterów i przekazaliśmy pełne prawa innej osobie, podpinając jej adres mailowy – osoba taka, chcąc usunąć nienaturalne linki otrzyma informację zwrotną o treści Oj! Do tej funkcji mają dostęp tylko właściciele witryn. Według mnie, jeżeli przekazujemy komuś pełne prawa dostępu do zarządzania naszą witryną, powinna ona mieć też możliwość usuwania linków. Być może jest to niedopatrzenie ze strony Google. A jakie jest Wasze zdanie?

 

Matt Cutts o nowej funkcji zgłaszania nienaturalnych linków w Google Webmaster Tools

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply